Tel        : 0(414) 318 30 00 - .... (dahili)
E-posta : msakizci@hotmail.com
Web      : www.facebook.com/mehmetsakizcifanpage
 

ÖZGEÇMİŞ
Adı-Soyadı: Mehmet SAKIZCI
Unvanı      : Öğretim Görevlisi
 

1966-             Şanlıurfa’da doğdu. Çocukluk dönemi Urfa’nın Beykapı semtinde geçti. Telden araba, erik çekirdeğinden düdük, Urfa taşından gülle (misket) yapmasını öğrendi. Saksılardan topladığı çamur ve annesinin ekmek yaparken yoğurduğu hamurdan üç boyutlu figürler yaptı. O dönemde naylon top bulunmadığından, patlamış balon parçalarını üst üste sararak ilk plastik topunu yaptı. Atların kuyruklarından kopardığı uzun kıllarla müzik aletleri yapmayı denedi. İlkokula başlamadan önce marangoz ustasının yanında çıraklık yaptı, zımpara yapmayı ve rende kullanmayı öğrendi. Hurdacıdan aldığı paslı cıvatayla ilk mobil oyuncağı olan bilya arabasını (tornet)’ini yaptı. Kendisine muavinlik eden arkadaşlarıyla oyuncağına sırayla binerken paylaşmayı öğrendi.
1973-             Turan İlkokulu’nda ilk tahsiline başladı. Sınıfta bulunan Atatürk portresi, mevsim şeritleri ve diğer nesnelerin bakarak resimlerini yaptı.
1977-             Üvey abisinin mürekkep ve yağlı boyayla yaptığı resimlerden etkilenerek kurşun kalemle kopyalarını yaptı. İlkokul beşinci sınıfı Cengiz Topel İlkokulunda okudu, resim panosundan sorumlu öğrenci olarak öğretmeninin isteği üzerine eğitsel amaçlı resimler yaptı, aynı okuldan mezun oldu.
1978-             Merkez Orta Okulu’na başladı. Aynı yıl babasını kaybetti. Yaz tatillerinde marangozluk işine devam ederek ailesine parasal katkıda bulunmaya çalıştı. Bu dönemde ustasının huylanmasına rağmen topladığı yumuşak ağaçlardan yontu heykeller yaptı.
  1. Urfa Ticaret Lisesi’ne gitti. Okulun voleybol ve tiyatro grubunda yer aldı. Okul müfredatında resim dersi olmamasına rağmen desen ve resim çalışmalarını sürdürdü. Birinci sınıfa kadar devam edebildiği Ticaret Lisesi’ndeki eğitimine maddi olanaksızlıklardan ötürü ara vermek zorunda kaldı.
  1. Ticaret Lisesi’nden ayrıldıktan sonra gündüzleri bir bulgur dövme atölyesinde yevmiyeyle çalışırken akşamları evde resim çalışmalarına devam etti.
  2. Resme olan yatkınlığından dolayı bir fotoğrafçıda rötuşörlüğe başladı. Askere gidinceye kadar kar ortağı olarak bir fotoğraf stüdyosu işletti. Karanlık odada ışığa duyarlı fotoğraf kartları üzerinde birinci banyo, ikinci banyo ve ışık öğelerini kullanarak resimsel denemeler yaptı.
1986-             Askere gitti. Askerliğini piyade çavuş olarak yaparken, özel çavuş kursu görmek üzere seçilip İstanbul Tuzla Piyade Okulu’na gönderildi. Askerdeyken bir çok kişinin portresini çizip, hatıra defterlerine illüstratif resimler yaptı. Resimle ilgili aforizmalar yazdı. Kışlada kendisine bir atölye oluşturulan ressam Artin DEMİRCİ ve askerliğini yedek subay olarak yapan fotoğraf sanatçısı Alper BİLSEL ile tanıştı. ilk sanat konulu kitaplarına Onların önerisi doğrultusunda sahip oldu. Askerlik süresince aldığı görevlerdeki başarılarından dolayı iki kere ödüllendirildi.
1988-             Tezkeresini alıp memleketine döndükten sonra kendi imkanlarıyla bir fotoğraf stüdyosu açtı. Fotoğraf  stüdyosunda bir atölye ortamı oluşturarak desen ve resim çalışmalarını sürdürdü.
1990-             Şanlıurfa Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nin açtığı desen ve resim kurslarına katıldı.
1992-             Çalışma azmi ve disiplini, Galeri Müdiresi Nevin Güllüoğlu tarafından fark edildi. Nevin Güllüoğlu, akademik bir eğitim almasının gerekli olduğunu, bunu kolaylıkla başarabileceği konusunda bilinçlenmesini sağladı. Ama akademiye gidebilmek için öncelikle yarım kalan lise eğitimini tamamlaması gerekiyordu. Yarım kalan lise eğitimine devam etti. Dışarıdan bitirme sınavlarına girerek 2. ve 3. sınıf derslerini iki ay gibi kısa bir sürede tamamlayıp, Urfa Ticaret Lisesi’nden mezun oldu. Ve üniversite sınavlarına hazırlanmaya başladı.
1992-             ÖSS’yi kazandı. Uzun zamandır düşünü kurduğu akademide okuma fırsatını elde eden Mehmet Sakızcı, aynı yıl Hacettepe, Gazi ve İnönü Üniversitelerinin açtığı yetenek sınavlarına girerek üçünü de kazandı. Birincilikle kazandığı Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde okumayı tercih etti.
1992-96-       Prof. Zafer GENÇAYDIN atölyesinde temel sanat dersleri, Prof. Hasan PEKMEZCİ atölyesinde desen ve baskı, Prof. Şahin YENİŞEHİRLİOĞLU’dan Sanat Felsefesi, Prof. M. Sıtkı ERİNÇ’den Kültür Tarihi dersleri aldı. 1996 yılında aynı fakültenin Prof. Zahit Büyükişleyen Atölyesi'nden fakülte ve bölüm birincisi olarak mezun oldu.
  1. Güzel Sanatlar Fakültelerinin sınavlarına hazırlanan öğrencilere resim ve desen kursları verdi. Öğrencileri okul kazandıkça dünyanın en güzel işini yaptığına inandı. Bir yandan özgün çalışmalarını sürdürüp bir yandan da bir takım sipariş resimler yaparak geçimini sağladı.  6 ay süreyle dil kurslarına devam ederek Yüksek Lisans sınavlarına hazırlandı. Özel öğrenci olarak bölümün Yüksek Lisans Programından dersler aldı.
1997-             Bilim ve Dil sınavını kazanarak Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Ana Sanat Dalında Yüksek Lisans yapmaya hak kazandı.
1997-             Uluslar Arası Plastik Sanatlar Derneği üyesi oldu.
1998-             Fransa’nın Nancy kentinde bulunan ATATUQUIE Kültür Derneği’nin daveti üzerine, Lirik Soyut olarak tanımladığı işlerinden oluşan bir sergi açtı. Sergi vesilesiyle kaldığı sürece, Paris ve Strazbourg  gibi kentlerde bulunan önemli sanat merkezleri ve müzelerde sanat tarihine mal olmuş önemli yapıtları görme şansı buldu.     
1999-             Yüksek Lisans eğitimini, Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Ana Sanat Dalı’nda, Prof. Zafer Gençaydın danışmanlığında “Kuşatılmış Bireyin Plastik İmge Yaratma Sürecinin Çözümlenişi” adlı tez konusuyla tamamladı.
2000-             Süleyman Demirel Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak Resim, Desen, Grafik Tasarım ve Özgün Baskı derslerine girdi.
2001 -        Harran Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi Resim Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak göreve başladı. Resim Bölümünün aktif eğitime geçmesinde önemli katkılar sağladı. Mehmet Sakızcı, 2005 yılından bu yana aynı üniversitenin Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Ana Bilim Dalında Öğretim Görevlisi olarak eğitim ve sanat çalışmalarına halen devam etmektedir.
 

Sergiler

1992- İstanbul Yıldız Sarayı Sergi Salonu - (Karma)
1995- Urfa Devlet Güzel Sanatlar Galerisi - (Kişisel)
1996- Sinop Devlet Güzel Sanatlar Galerisi - (Kişisel)
1996- Ankara TOBAV Genel Merkezi - (Kişisel)
1997- Çankırı Devlet Güzel Sanatlar Galerisi - (Kişisel)
1997- Cumhuriyet Üniversitesi-Sivas - (Karma)
1998- Esbank 14. Resim Yarışması - (Sergileme)
1998- 59. Devlet Resim Yarışması - (Sergileme)
1998- Hotel De Vile Nancy-Fransa - (Kişisel)
1199- Ercüment Kalmık Vakfı-Müzesi - (Kişisel)
1999- İş Bankası Büyük Ödül Resim Yarışması - (Sergileme)
1999- DYO Resim Yarışması - (Sergileme)
1999- Türkiye Jokey Kulübü Resim Yarışması - (Sergileme)
2000- Tekel Genel Müdürlüğü Resim Yarışması - (Sergileme)
2000- Akbank Sanat Galerisi-Ankara - (Kişisel)
2001- Güzel Sanatlar Galerisi Şanlıurfa - (Karma)
2001- Harran Üniversitesi - (Karma)
2002- Güzel Sanatlar Galerisi Şanlıurfa - (Karma)
2002- Harran Üniversitesi Sergi Salonu - (Karma)
2003- Harran Üniversitesi Sergi Salonu - (Karma)
2003- Güzel Sanatlar Galerisi Şanlıurfa - (Karma)
2005- AÇS Sanat Galerisi- Adana - (Kişisel)
2005- Sabancı Kültür Sanat Merkezi-Adana - (Karma)
2005- Uludağ Üniversitesi Sergi Salonu- Bursa - (Karma)
2006- Buluşma Ş.Urfa Belediyesi Sergi Salonu - (Karma)
2006- Gaziemir Belediyesi – İzmir - (Karma)
2007- “Sevgi Yetmezliği” İş Sanat- İzmir - (Kişisel)
2007- “Gelin Tanış Olalım” Su Grubu-İzmir - (Karma)
2008- Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi-Ankara - (Karma)
2009- Mozik Sanat Galerisi Şanlıurfa - (Karma)
2010- Göbekli Tepe Çalıştayı –Belediye Sergi Salonu - (Karma)
2011- Mozik Sanat Galerisi Şanlıurfa - (Karma)
2012- 71.Devlet Resim ve Heykel Yarışması - (Karma)
2013- Yalnızca Barışa Tarafız Resim Sergisi - (Karma)
2013- Türkiye Jokey Kulübü 9. Resim Yarışması - (Karma)
2014- Dünya Sanat Günü Antalya Etkinlikleri Resim Sergisi - (Karma)
2014- Bahar Şenlikleri Resim Sergisi - (Karma)
2014- Uluslararası Dalaman Sanat Çalıştayı - (Karma)
2014- Uluslararası İstanbul Beşiktaş Sanat Çalıştayı - (Karma)
2014- Simla Sanat Galerisi – Bursa - (Karma)
2015- 8 Mart Dünya kadınlar Günü -Ş.Urfa Mozaik sergi Salonu - (Karma)
2015- 8 Mart Dünya kadınlar Günü -Ş.Urfa Piazza sergi Salonu - (Karma)
2015- 8 Mart Dünya kadınlar Günü - Simla Sanat Galerisi-Bursa - (Karma)
2015- "Düet" Beşiktaş Sanat Galerisi - istanbul - (Kişisel)
2016- "Aşk ve Öfke" Kursart Sanat Galerisi - Ankara - (Kişisel)
2016- "Dehalar" Kadıköy Fasıl Galeri - İstanbul  - (Karma)

 

Yayınlar

2001-Şanlıurfa Valiliği’nin Şanlıurfalı Ressamlar adlı katalog çalışmasında, ressamların tespiti; resimlerin slayt çekimleri ve  
          özgeçmişlerinin baskıya hazırlanması. (Küre Basım Yayım –İstanbul – 2001 )
2003 -Hacettepe Üniversitesi’nin düzenlediği “Sanat ve Çevre” konulu sempozyum kitabında “Yeşili Sev Ormanı 
          Koru” adlı bildirisi yayınlandı.
2007 -Sanat Kavramları Notlarını yazdı.
2008 -Görsel Tasarımda Estetik Değerler Notlarını yazdı.
2009 -Sanat Felsefesi Notlarını yazdı. 
2009 -Seçmeli Heykel Ders Notlarını yazdı. 
2010 -Özgün Baskı Resim Notlarını yazdı.   

 

Ödüller

1991-     Ş.Urfa Belediyesi Resim Yarışması - Ödül.
1992-     Ş.Urfa Valiliği Resim Yarışması - Ödül.
1996-     Anıtkabir Derneği Üniversiteler Arası Resim Yarışması - Ödül.
1996-     Hacettepe Üniversitesi 1995-96 Eğitim Yılı Başarı Ödülü.
1996-     İhsan Doğramacı Üstün Başarı Ödülü.
1996-     Hacettepe Üniversitesi Üstün Başarı Ödülü.
1998-     Esbank 14. Resim Yarışması-Ödül.
 
 

Aktiviteler

1992 - Urfa Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde “Sanat Söyleşisi” adlı panelde konuşmacı olarak yer aldı.
1993 - “Ş.Urfa’dan Bir Ressam” adlı programa TRT Diyarbakır Radyosu tarafından konuk edildi.
1994 - TRT-1 Ankara Radyosu “Merhaba Gençler” programında sanat söyleşisine konuşmacı olarak katıldı.
1995 - TRT-2 Televizyonu’nun düzenlediği müzik eşliğinde resim programına katıldı.
1996 - Ankara TRT-2 Televizyonu’nun düzenlediği “Bu Ülke Bizim” adlı programda Atatürk ve Sanat konulu
           Tartışmaya konuşmacı olarak katıldı.
2000 - Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi özel yetenek öğrenci seçme sınavında jüri üyeliği yaptı.. 
2001- Şanlıurfa Valiliği’nin Şanlıurfalı Ressamlar adlı katalog çalışmasında danışmanlık yaptı.
2001- Ş.Urfa Belediyesi Resim Yarışmasında jüri üyeliği yaptı.
2001- Osmangazi Üniversitesi öğrencilerinin “Öğrenciye Kiralık Daire” adlı tiyatro oyununu Şairnabi Kültür   
          Merkezi’nde gösterime hazırladı.
2001- Harran Üniv. Atatürk Anıtı kaide ve inşasının denetimini gerçekleştirdi.
2001- Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim elemanları resim sergisini gerçekleştirdi.
2001- 2. Bahar Şenlikleri Organizasyon Komitesi Üyeliği yaptı. Şenlik için gerekli görselleri tasarladı.
2001- “Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Su Gelince” adlı tiyatro oyununu sahneledi.
2001- Harran Üniversitesi Öğrencileriyle açık hava resim sergisi ve resim gösterisinin gerçekleştirdi.
2001- Şanlıurfa Valiliği ile “31Okul, 31 Etkinlik” adlı Sanat Söyleşileri gerçekleştirdi.
2001- Ankara Ticaret Odası Kadın Platformu Kültür Şenliğinde Harran Üniversitesini temsil etti.
2001- Eğitim -Öğretim yılında Seçmeli Resim Dersleri verdi.
 
2002 - Eğitim -Öğretim yılında Hafta Sonları Resim Kursları verdi.
2002 - Eğitim -Öğretim yılında Yaz Resim Kursları verdi.
2002 - Güneydoğu TV.’de “Aykırı Yolcular” adlı programda sanat söyleşisine konuk edildi.
2002 - Eğitim -Öğretim yılında Seçmeli Resim Derslerinin yürütülmesi.
2002 - Sosyal ve Kültürel Koordinasyon Kurulu Üyeliği yaptı. Şanlıurfa’da El Sanatları ve Kütüphane konularında
            yapılması lazım gelen hususlar konusunda rapor hazırladı.
2002 - Harran Üniversitesi Tanıtım Komisyonu üyeliği yaptı. Tanıtım katalogunun hazırlanmasında çalıştı.
2002 - Yayım Kurulu Üyeliği yaptı. Harran Üniversitesi Bülten tasarımını gerçekleştirdi.
2002 - Harran Üniversitesi Diploma ve kapak tasarımını yaptı.
2002 - Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi özel yetenek öğrenci seçme sınavını gerçekleştirdi.
2002 - Ş.Urfa Belediyesi Resim Yarışmasında jüri üyeliği yaptı.
2002 - Avusturyalı ressam Michael Hedwig’in resim sergisini gerçekleştirdi.
2002 - Resim ve fotoğraf sergilerinde kullanılmak üzere 50 adet panonun tasarımını yaparak Makine Fabrikası'nda   
           hayata geçirilmesini sağladı.
2002 - Mezuniyet töreni için gerekli görsellerin tasarımını gerçekleştirdi.
2002 - Harran Üniversitesi Bülteni’nin tasarımını yaparak basımını gerçekleştirdi.
2002 - Resim Öğretmenliği Bölümünün aktif eğitime geçirilmesi konusunda çalışmalar yaptı.
2002 - Harran Üniversitesi’nin 10 yıllık gelişim planı raporunun hazırlanmasında çalıştı.
2002  -AGS Lisesi öğrencilerinin büyük boyutlu duvar resmi gerçekleştirmelerini sağladı.
2002 - Bahar Şenliklerinde kapsamında Şanlıurfalı Ressamlar Sergisi’nin gerçekleştirilmesini sağladı.
2002 - Raşit Yakalı Karikatür Sergisi’nin gerçekleştirilmesini sağladı.
2002 - Misafir Öğrencilerin Kültür Evi’nde Gerçekleştirdikleri Atölye Çalışmalarında rehberlik etti.
2002 - Osman Bey Kampusu Feyzullah Efendi Konağı’nın kullanım ve donanımında danışmanlık yaptı.
2002 - Harran Üniversitesi Tanıtım Katalogunun grafik tasarımını yaptı.
2002 - Seçmeli Dersler Komisyonu Üyeliği yaptı.
2002 - Sosyal Kültürel Koordinasyon Kurulu Üyeliği yaptı.
2002 - Sağlık Yüksek Okulu öğrencilerine Seçmeli Resim Dersleri verdi.
2003 - Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinin özel yetenek öğrenci seçme sınavını gerçekleştirdi.
2003 - Harran Üniversitesi 1. Nevruz Resim Yarışmasında jüri üyeliği yaptı.
2003 - 3. Bahar Şenlikleri Organizasyon Komitesi Üyeliği yaptı.
2003 - Eğitim-Öğretim yılında Resim Kulübü Danışmanlığı yaptı.
2003 - Harran Üniversitesi güvenlik biriminin logo tasarımını yaptı.
2003 - Harran Üniversitesi öğrenci kulüplerinin aktifleştirilmesinde çalıştı.
2003 - Harran Üniversitesi Bülteni’nin tasarımını yaparak basımını gerçekleştirdi.
2003 - Spor Şöleni için afiş ve görsellerin hazırlanmasında çalıştı.
2003 - Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fak. Resim-İş Öğretmenliği Bölümünün aktif hale getirilmesinde çalıştı.
2003 - 11 Nisan 2003 Şanlıurfa Belediyesi’nin düzenlediği resim yarışmasında jüri üyeliği yaptı.
2003 - 4. Bahar Şenlikleri Organizasyon Komitesi Üyeliği yaptı. Şenlik için gerekli görselleri tasarladı.
2003 - 100. Yıl Üniversitesi Eğitim Fak. Resim-İş Öğretmenliği Bölümünün çalışmalarının sergilenmesini sağladı.
2004 - Harran Üniversitesi Yayın Komisyonu Üyeliği ve çalışmaların sürdürdü.
2004 - Harran Üniversitesi Bülteninin basım ve grafik tasarımı için 15 gün süreyle Ankara’ya gitti. 
2004 - Harran Üniversitesi Resim Kulübü Danışmanlığı yaptı.
2004 - Yayın Kurulu Üyeliği yaptı. Harran Üniversitesi Bülten tasarımını gerçekleştirdi.
2004 - 29 Ocak 2004 2. Nevruz Resim Yarışmasının gerçekleştirilmesini sağladı.
2004 - Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde resim ve desen dersleri verdi.
2004 - Şanlıurfa Belediyesinin düzenlediği 11 Nisan Resim Yarışmasında jüri üyeliği yaptı.
2004 - Harran Üniversitesi Yayın Komisyonu Üyeliği ve çalışmalarını sürdürdü.
2004 - Güzel Sanatlar Fakültelerine yönelik Özel Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursları verdi.
2004 - Harran Üniv. Fen Edebiyat Fak. Resim-İş Öğretmenliği Böl. aktif hale getirilmesi için çalışmalar yaptı.
2004 - Fen-Edebiyat Fak. Prestij Salonunun sergi salonuna dönüştürülmesinde çalıştı.
2004 - Dr. Nurettin Yardımcı’nın Harran Harabeleri konulu fotoğraf sergisini düzenledi.
2004 - TRT’nin isteği üzerine “TRT 2004 Yayın Planı İçin Öneriler”ini yazdı.
2005 - Resim-İş Öğretmenliği Bölümü 2005-2010 yılı Gelişim Stratejisi Raporunu hazırlandı.
2005 - Öğrenci alımıyla ilgili YÖK’e gönderilmek üzere bölümün mevcut yapısı, müfredat programı, ders içerikleri,  
           öğretim elemanları listesi ve özgeçmişleri, programla ilgili bilgiler vb. konuları içeren raporu hazırladı.
2005 - AÇS (Adana Çimento Sanayi) Sanat Galerisi’nde “Prematüre Sevgi” adlı resim sergisi açtı.
2005 - Adana, Sabancı Kültür Sanat Merkezi’nde “WAROLUŞ” adlı karma  sergiye katıldı.
2005- 6. Bahar Şenlikleri Organizasyon Komitesi Üyeliği yaptı. Şenlik için gerekli görselleri tasarladı.
2005 - Bursa Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği ABD ile işbirliği içinde karma resim
           sergisi gerçekleştirildi. Bu meyanda adı geçen bölümün eğitim modelleri ve atölyeleri incelendi.
2005 - Güzel Sanatlar Fakültelerine yönelik Özel Yetenek Hazırlık Kursları başlatıldı.
2005 - Bölüm için gerekli olan 49 kalem araç-gerecin şartnameleri hazırlandı.
2005 - Şanlıurfa Belediyesinin düzenlediği 11 Nisan Resim Yarışmasında jüri üyeliği yaptı.
2005 - Harran Üniversitesi Senatosuna sunulmak üzere özel yetenek sınav şartnamesi hazırlandı.
2005 - Güzel Sanatlar Fakülteleri Özel Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursları verdi.
2005 - Harran Üniv. Resim Kulübü danışmanlığı ve çalışmaları yürütüldü.
2005 - Resim-İş Öğretmenliği Bölümünün öğrenci alımıyla ilgili Özel Yetenek Sınavı çalışmalarına katıldı.
2005 - Eğitimcilerin Eğitimi adlı seminere iştirak ederek katılım belgesi almaya hak kazandı.
2005 -Temel Tasarım, Desen, Ana Sanat Atölye Resim, Sanat Felsefesi, Seçmeli Heykel, Seçmeli Resim ve Sanat
           Kavramlarına Giriş dersleri verdi.
2005 - Şanlıurfa Valiliği’nin düzenlediği kültür-sanat etkinlikleri çerçevesinde karma resim sergisi gerçekleştirildi.
2006 - Harran Üniversitesi Web sayfasında yayınlanacak müfredat ve ders içerikleri hazırlandı.
2006 - Şanlıurfa Belediyesi Sergi Salonunda “BULUŞMA” adlı karma resim sergisine katıldı.
2006 - İş Sanat-İzmir Sanat Galerisinde “Sevgi Yetmezliği” adlı kişisel resim sergisi açtı.
2006 - Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği Kültür-Sanat etkinliklerine katıldı.
2006 - Temel Tasarım, Desen, Ana Sanat Atölye Resim, Sanat Felsefesi, Seçmeli Heykel, Seçmeli Resim ve
            Sanat Kavramlarına Giriş dersleri verdi.
2007- Temel Tasarım, Desen, Ana Sanat Atölye Resim, Sanat Felsefesi, Seçmeli Heykel, Seçmeli Resim ve Sanat 
           Kavramlarına Giriş dersleri verdi.
2007- Ş.Urfa Belediyesi’nin hazırladığı, 33 sanatçı ve 150 eserin yer aldığı “Doğuştan Marka Şehir Şanlıurfa Resim
          Sergisi” adlı karma resim sergisine katıldı. Atatürk Kültür Merkezi-İstanbul 15 Haziran 2007
2007- Seba Uğurtan Su Grubu Organizasyonuyla 100 sanatçı 400 eserin yer aldığı “Gelin Tanış Olalım” adlı karma
          resim sergisine katıldı. Tepekule Kongre Merkezi - İzmir, 18-22 Haziran 2007
2008 -Temel Tasarım, Desen, Ana Sanat Atölye Resim, Sanat Felsefesi, Seçmeli Heykel ve Sanat Kavramlarına
          Giriş dersleri verdi.
2008 -Su Grubu Organizasyonuyla 119 sanatçının yer aldığı “Sağlık için Sanat” adlı karma resim sergisi. Resim
          Heykel Müzesi - İzmir, 30 Nisan 2008.
2008 -Harran Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği Ana Bilim Dalı Öğretim Elemanları Karma resim sergisine katıldı.
          Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi-Ankara, 7 Nisan 2008.
2009 -Temel Tasarım, Desen, Ana Sanat Atölye Resim, Sanat Felsefesi ve Sanat Kavramlarına Giriş dersleri verdi.
2010 -Temel Tasarım, Desen, Ana Sanat Atölye Resim, Sanat Felsefesi ve Sanat Kavramlarına Giriş dersleri verdi.
2010- Göbekli Tepe Resim Çalıştayına katıldı.
2011 -Temel Tasarım, Desen, Ana Sanat Atölye Resim, Sanat Felsefesi ve Sanat Kavramlarına Giriş dersleri verdi.
2012 -Temel Tasarım, Desen, Ana Sanat Atölye Resim, Sanat Felsefesi ve Sanat Kavramlarına Giriş dersleri verdi.
2013 -Temel Tasarım, Desen, Ana Sanat Atölye Resim, Sanat Felsefesi dersleri verdi.
2013- Türkiye genelinde bir çok ilde eş zamanlı yapılan “Yalnızca Barışa Tarafız” Resim Sergisine katıldı.
2014 -Temel Tasarım, Desen, Ana Sanat Atölye Resim, Sanat Felsefesi ve Grafik Tasarım dersleri verdi.
2014 -“Benografi” başlıklı kendi üzerine söyleşi yaptı.
2014 -Sanartwork’ün düzenlediği Uluslararası Dalaman Sanat Çalıştayına katıldı.
2014- Sanartwork’ün düzenlediği Uluslararası İstanbul Beşiktaş Sanat Çalıştayına katıldı.
2015 -T.Tasarım, Desen, Ana Sanat Atölye Resim, Sanat Felsefesi, Web Tasarım ve Grafik Tasarım dersleri verdi.
 
SANAT GÖRÜŞÜ
Her sanatçı çağının çocuğu olduğu kadar çağının tanığıdır da. O’nu hisseder ve derinlemesine yaşar. Bu bakımdan betileri, çağın insani duyarlıkla çekilmiş fotoğrafı gibidir. Bu fotoğraf, sanatçının dışındaki dünyaya karşı aldığı tavrın ve bakış açısının bir göstergesidir.
Düşünsel ya da sezinsel geri planı güçlü olan her sanatçıda bu görüntü oldukça net, kararlı ve okunaklıdır. Biçimleri görsel nitelik açısından kişiliklidir. O, gözü değil, ruhu kamaştıran duyguyu resmeder. Zıtlıkları ve çatışkıları, aymazlıkları ve duyarsızlıkları böyle bir yol olmaksızın anlatmanın, ifade etmenin, dışa vurmanın, göstermenin imkânı yoktur. Çünkü biz biliyoruz ki “olanı” olduğu gibi vermek sanatın gücünü ve gerçekliğini zedeler.
Bu çağın içinde bulunmuş olmaktan ve ona tanıklık etmekten başka sermayem yoktur. Tek tesellim sanat serüvenimle sermayeyi boşa harcanmadan yaşamış olmaktır :) 
 
 
   
 

SÜRELİ YAYINLAR

AB OFİSİ (ERASMUS KOORDİNATÖRLÜĞÜ)

FARABİ DEĞİŞİM PROGRAMI