Eğitim Fakültemiz ‘Ortak Akılla Yarınlara Çalıştayı’na Katıldı
15 Eylül 2022 Perşembe 13:54 tarihinde yayınlandıŞanlıurfa Valiliği tarafından düzenlenen ve Şanlıurfa’ nın geleceğine yön verecek olan Ortak Akılla Yarınlara Çalıştayı, yoğun katılım ve ilgiyle gerçekleştirildi. Harran Üniversitesinin aktif olarak rol aldığı bu çalıştaya Eğitim Fakültemizden Akademisyenler de katıldı. Çalıştayın birinci kısmında 5 farklı sektör çalışma grupları oluşturup, konuları üzerine sorunlar ve çözümlerine yönelik çalışmaları gerçekleştirildi. İkinci kısmında ise, çözüm süreçlerine ilişkin sunumlarını gerçekleştirdi.
Eğitim Fakültemizin etkin olarak rol aldığı ve moderatörlüğünü yürüttüğü “Eğitim, öğretim ve gençlik” grubunda şehirde eğitim ve öğretimin farklı paydaşları ile görüşmeler yapıldı. Bu paydaşlar; kaymakamlıklar, büyükşehir belediyesi, kent konseyi, muhtarlıklar, kamu kurum ve kuruluşları, STK’lar, sendikalar, öğretmenler, öğrenciler ve özel kuruluşlar oldu. Eğitim ve öğretim üzerine bu denli geniş dış paydaş yelpazesinden fikir, geri-dönüt, öneri ve katkı olması eğitim öğretim çalışmalarımız için kıymetli veri sağladı.
Çalıştay ile ilgili detaylı bilgi ve sonuçlara http://www.sanliurfa.gov.tr/ortak-akilla-yarinlara-calistayi-gerceklestirildi adresinden ulaşılabilmektedir.
Eğitim Fakültemizin etkin olarak rol aldığı ve moderatörlüğünü yürüttüğü “Eğitim, öğretim ve gençlik” grubunda şehirde eğitim ve öğretimin farklı paydaşları ile görüşmeler yapıldı. Bu paydaşlar; kaymakamlıklar, büyükşehir belediyesi, kent konseyi, muhtarlıklar, kamu kurum ve kuruluşları, STK’lar, sendikalar, öğretmenler, öğrenciler ve özel kuruluşlar oldu. Eğitim ve öğretim üzerine bu denli geniş dış paydaş yelpazesinden fikir, geri-dönüt, öneri ve katkı olması eğitim öğretim çalışmalarımız için kıymetli veri sağladı.
Çalıştay ile ilgili detaylı bilgi ve sonuçlara http://www.sanliurfa.gov.tr/ortak-akilla-yarinlara-calistayi-gerceklestirildi adresinden ulaşılabilmektedir.
![](/assets/uploads/other/files/egitim/images/Resim1.png)
Diğer Haber Başlıkları
- 2024-2025 Eğitim-Öğretim Yılı Mezunlar için Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Duyurusu
- 2023-2024 Tek Ders/Çift Ders Sınavları Değerlendirme Sonuçları
- Fakültemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Mehmet CİĞERCİ'nin Yürütücü Olduğu TÜBİTAK Destekli TÜMTÜRKÇE Projesinin Tanıtım ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
- Üstün Yetenekliler Eğitimi Paneli ve GIFTLED Projesi Tasarım Yarışması Ödülleri Etkinliği
- Fakültemiz Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ecem Acar'ın TÜBİTAK Projesi Kabul Edilmiştir