Eğitim Fakültemizden "Öğretmenlerin Mesleki Gelişimi: Eğitim Fakültesi Dekanları Değerlendirme Toplantısına” Katılım
15 Eylül 2022 Perşembe 14:02 tarihinde yayınlandıMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in katılımı ile Ankara Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Uygulama Oteli’nde düzenlenen “Öğretmenlerin Mesleki Gelişimi: Eğitim Fakültesi Dekanları Değerlendirme Toplantısı” gerçekleştirildi. Eğitim Fakültelerinin dekanlarının katıldığı toplantıda öğretmenlerin mesleki eğitiminde Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili kuruluşların işbirliklerinin güçlendirilmesi üzerine çalışmalar yapıldı. Fakültemizin önemli dış paydaşları olan MEB, diğer eğitim fakülteleri ve EFDEK’in katıldığı bu toplantıya fakültemiz dekan yardımcısı Doç. Dr. Ramazan ATASOY iştirak etti.
Bu Toplantıda Bakan Özer, mesleki gelişim programları kapsamında düzenlenecek eğitim içeriklerinin birlikte düzenlenmesi, veri paylaşımı, öğretmenlerin lisansüstü eğitim kapasitelerinin artırılması ve okul temelli mesleki gelişim programlarının birlikte planlanması olmak üzere 4 alanda eğitim fakülteleriyle iş birliği yapılmasını belirtti. MEB Bakanı Özer’in çağrısı üzerine MEB ile EFDEK arasında iş birliğini güçlendirecek bir protokol için çalışmalara başlayacaklarını belirten EFDEK Başkanı Prof. Dr. Selahiddin Öğülmüş, bu kapsamda lisansüstü eğitim yapan öğretmenlerin sayısının artırılması, yeni programların açılması ve mevcut kontenjanların artırılması ile Bakanlığın bu talebini yerine getirmeye çalışabileceklerini ifade etti.
Toplantıda ayrıca mesleki gelişim programının okulları güçlendirmeyi amaç edinmesi ve okul tabanlı akademik çalışmaya önem verilmesi gerektiği belirtildi. Fakültemizin katıldığı bu önemli toplantının ayrıntılarına aşağıdaki link ile ulaşılabilir.
https://efdek2012.org/duyurular/
Bu Toplantıda Bakan Özer, mesleki gelişim programları kapsamında düzenlenecek eğitim içeriklerinin birlikte düzenlenmesi, veri paylaşımı, öğretmenlerin lisansüstü eğitim kapasitelerinin artırılması ve okul temelli mesleki gelişim programlarının birlikte planlanması olmak üzere 4 alanda eğitim fakülteleriyle iş birliği yapılmasını belirtti. MEB Bakanı Özer’in çağrısı üzerine MEB ile EFDEK arasında iş birliğini güçlendirecek bir protokol için çalışmalara başlayacaklarını belirten EFDEK Başkanı Prof. Dr. Selahiddin Öğülmüş, bu kapsamda lisansüstü eğitim yapan öğretmenlerin sayısının artırılması, yeni programların açılması ve mevcut kontenjanların artırılması ile Bakanlığın bu talebini yerine getirmeye çalışabileceklerini ifade etti.
Toplantıda ayrıca mesleki gelişim programının okulları güçlendirmeyi amaç edinmesi ve okul tabanlı akademik çalışmaya önem verilmesi gerektiği belirtildi. Fakültemizin katıldığı bu önemli toplantının ayrıntılarına aşağıdaki link ile ulaşılabilir.
https://efdek2012.org/duyurular/
![](/assets/uploads/other/files/egitim/images/Resim1%286%29.jpg)
Diğer Haber Başlıkları
- 2024-2025 Eğitim-Öğretim Yılı Mezunlar için Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Duyurusu
- 2023-2024 Tek Ders/Çift Ders Sınavları Değerlendirme Sonuçları
- Fakültemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Mehmet CİĞERCİ'nin Yürütücü Olduğu TÜBİTAK Destekli TÜMTÜRKÇE Projesinin Tanıtım ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
- Üstün Yetenekliler Eğitimi Paneli ve GIFTLED Projesi Tasarım Yarışması Ödülleri Etkinliği
- Fakültemiz Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ecem Acar'ın TÜBİTAK Projesi Kabul Edilmiştir